Vitamin túladagolás tünetei

Orvos válaszol rovat
Tiszteletem!

Olyan kérdésem lenne, hogy több mint valószínű vitamin túladagolásban szenvedek. Megvettem Dr Lenki Gábor vitaminját a legerősebbet a Szuper erős vitamint. És a zsírban oldódó vitaminik túladagolásánál leírt problémák szinte mind jelentkeztek nálam. Olyan kérdésem lenne, hogy mit tudok tenni ez ellen. Hova tudok esetleg fordulni? Mit tudok ennek ellen tenni, amivel segíthetnék magamon?
2012. 05. 28. | 18:35

Kedves Kérdező!
A leírás szerint a szuper erős vitamin fokozott fizikai igénybevétel esetén ajánlott. Nem tudom, milyen tüneteket érez, de például az A vitamin túladagolásakor hányinger, fejfájás jelentkezik, D vitamin esetén a hányinger, hányás, négymennyiségű vizelet ürítés, gyengeség léphet fel, K vitamin túlzott bevitele nem jár tünetekkel, E vitamin esetén a túlzott bevitel szintén okozhat hányingert, fáradékonyságot, hasmenést. Mivel Ön nem írja sem az elfogyasztott vitamin mennyiségét, sem az észlelt tüneteket, így nehéz konkrét tanácsot adni. Mindenesetre hagyja abba ennek a vitaminnak a további szedését.

Orvosszakértő 2012. 05. 30. | 13:19
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close