Címke: szédülés

Vas

A vas rendkívüli jelentőségű nyomelem az emberi szervezetben. Ha nincs belőle elég a szervezetünkben, az egyik leggyakoribb hiánybetegség áll elő. ...

Vitaminok

A vitaminok az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen szerves vegyületek, melyekből kis mennyiség szükséges csupán, azonban azt szervezetünk legtöbbször nem tudja ...

Szédülök naponta többször

Tisztelt Doktor! Már több mint egy hónapja szédülök naponta többször. Mindig is fejfájós voltam, de most már a szédüléssel jelentkezik. Nem vagyok fáradékony, soha nem voltam komolyabban beteg. Nem tudom mi a baj, de már aggódom. Tudna nekem segíteni?

Idegrendszer működéséhez szükséges vitaminok

Az agy és az idegrendszer talán a legbonyolultabb és legérzékenyebb része az emberi szervezetnek. Megfelelő működéséhez nem szabad alábecsülni az ...

Szédülés, mint gyógyszer mellékhatás

Tisztelt Doktor nő! 35 éves nő vagyok, sajnos 6 éve volt egy abortuszom és eléggé megviselt idegileg, ekkor kerestem fel a doktort! Múltkor Én mondtam ezeket a tüneteket, az orvosomnak, mégsem vette el a gyógyszert! Azzal a panasszal fordulok Önhöz, hogy már több éve szedem a paretint (régen paroxát) tablettát. Eleinte reggel 1, aztán később csak este 1 és most reggel 1/2, és este 1/2 tablettát. Sajnos mostanában elkezdtem szédülni, mely számomra elég ijesztő. Elolvastam a betegtájékoztatót, és látom szerepel benne mint mellékhatás! Orvosom napi egy Magne B6-ot is javasolt mellé! A frontokra elég érzékeny vagyok. Kérdésem a következő lenne: Ön szerint ez normális? Csökkentsem a napi adagot, paretint szedjem?

Pánikbetegség

Tisztelt Doktornő/Úr Pár hónapja visszatért a 3 évvel ezelőtt leküzdött pánikbetegségem. A szokásos szédülés, bizonytalanság érzet stb. Voltam vérvételen, minden rendben. A kapott gyógyszereket nem szedem (wellbutrin, xanax sr), mert rosszabb a közérzetem tőlük (felerősödnek a tünetek) még a frontintól is jobban szédülök. 3 műszakban dolgozom, nagyon zavar a munkahelyemen is. Továbbá nem szeretnék rászokni, mert babát szeretnénk a párommal. 35 éves vagyok, jangee fogamzásgátlód szedek. Ez mellett dohányzom és napi 3-5 kávét iszom. Túlsúlyom is van. Jelenleg citromfű teával és valeriana relax-al próbálom enyhíteni ezeket az érzéseket. Sokat utánaolvastam ezzel kapcsolatban, a kérdésem az lenne, hogy okozhat-e vitaminhiány tünetfelerősödést (gondolok itt a dohányzásra, ami, mint megtudtam elvonja a vitaminokat a szervezetből)? Kiváltó ok lehet-e? Milyen vitamint szedjek? Ezekből mennyi a napi adag és túl lehet-e adagolni?

B-vitamin-hiány és idegrendszeri problémák

Különféle vitaminhiányok vezethetnek depressziós tünetekhez. A B-vitaminok csoportjába tartozó vitaminok létfontosságúak az érzelmi jólléthez, az egészséges idegrendszerhez. A következőkben a ...

Zsírban oldódó vitaminok

A zsírban oldódó vitaminok közé tartozik az A-, a D-, az E- és a K-vitamin. A zsírban oldódó vitaminok – ...

close